Kihnu tuleb Pranglile külla

Kalurite päeval 13.07.2019 avab Prangli saare-resto Küllike Hiiemäe näituse „ Kihnu tuleb Pranglile külla“. Inspiratsioon tuli Kihnu saare kohvikute päeva külastamisel, mille järgselt need seitse vesist maali ka valmis said.

Pisut nostalilised kuid värvinüansirohked merevaated panevad mõtted mõlkuma looduse lainetel – vaid mõned kalad kuivamas puuriidal ja kaldale tõmmatud paat räägivad eneste eest…Mere ääres kasvanuna, jääb mereteema kunstniku loomingut mõjutama, on ju kunstniku kodu praegugi  Viimsis Randvere mereranna lähedal.

Küllike Hiiemäe peab ka kunstisalongi A la Carte Design Viimsi Äritares, kus on esindatud ja väljapandud üle kolmekümne proffesionaalse kunstniku teose.

Kihnu tuleb Pranglile külla

Küllike Hiiemäe

“Olen sündinud Tallinnas 1963. Õpingud mitmetes kunstikallakuga koolides päädisid tänase Eesti Kunstiakadeemia, toona ERKI, tootedisaineri diplomiga 1989. aastal.

Elutee on pakkunud võimalust elada Hiiumaal ja Rakveres, kus möödusid loominguliselt aktiivsed aastad. Loodud sai mitmetele ettevõtetele logosid ja graafilisi firmastiile, sekka kaupluste, kohvikute ja ka kodude sisekujundusi. Samuti olen esinenud maalidega õlipastelli ja siidimaali tehnikas nii personaal- kui ka grupiäitustel.

2000 – 2010 juhatasin köögimööbli salongi “A la Carte Köögid” alustades Soome ettevõtte filiaalina, hiljem jätkates koostööd sama partneri toodete edasimüüjana enda ettevõttes. Jugelt üle tuhande kodu, peamiselt Harjumaal, on saanud kvaliteetse mööblikomplekti nii köögi-, esiku-, kui ka vannitoa mööbli näol.

Tänaseks olen valinud pehmema eneseteostusväljundi – paar aastat tagasi on ukse avanud A la Care Design Kunstisalong. Salongist saab soetada maale, graafikat, skulptuuri, tarbekunsti – klaasi, portselani, keraamikat, tekstiili. Leidub ka tootedisaini. Pakume ka erinevaid kunstialaseid teenuseid. Tulge vaatama :)”